Fond Moskvada bo‘lib o‘tgan ekspertlar guruhi yig‘ilishida ishtirok etdi
2022-yilning 5-7 dekabr kunlari Fuqarolarning banklardagi omonatlarini kafolatlash Fondi direktori Nadir Abbosov Moskva (Rossiya) shahrida bo‘lib o‘tgan ekspertlar guruhi yig‘ilishida ishtirok etdi. Ushbu tadbir YeOII (Yevroosiyo iqtisodiy ittifoqi) hududidagi bank depozitlarini sug‘urtalash (kafolat qilish), kredit tashkilotlarini tugatish, moliyaviy sog‘lomlashtirish va bankrotlik sohasidagi qonun hujjatlarini muvofiqlashtirishga bag‘ishlandi.
Tadbirda Rossiya, Armaniston, Belarus, Qozog‘iston va Qirg‘izistondan omonatlarni sug‘urtalash tashkilotlari mutaxassislari ishtirok etdi. Depozitlarni sug‘urtalash tizimida axborot texnologiyalarini rivojlantirish va ma’lumotlar xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha tajriba almashishga alohida e’tibor qaratildi. Xulosa qilib aytganda, omonatlarni sug‘urtalovchilar direktorlar kengashi omonatlarni kafolatlash tizimini yanada samarali targ‘ib qilish maqsadida ushbu yo‘nalishdagi hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldilar.

Фонд принял участие в заседании экспертной группы в Москве
С 5 по 7 декабря 2022 года, директор «Фонда гарантирования вкладов граждан в банках» Надыр Аббосов принял участие в заседании экспертной группы в Москве (Россия). Это мероприятие было посвящено вопросам гармонизации законодательства в сфере страхования (гарантирования) банковских вкладов (депозитов), ликвидации, финансового оздоровления и банкротства кредитных организаций на территории ЕАЭС (Евразийский экономический союз) при консультативном комитете по финансовым рынком ЕЭК (Евразийская экономическая комиссия).
В мероприятии участвовали специалисты организаций по страхованию вкладов России, Армении, Беларуси, Казахстана и Киргизстана. Особое внимание было уделено обмену опытом касательно  развития информационных технологий и безопасности данных в системе страхователей депозитов. В заключении, совет руководителей страховщиков депозитов договорились продолжить соотрудничество в данной сфере для продвижения более эффективной системы гарантирования вкладов.