Yaponiya depozitlarni sug'urtalash korporatsiyasi bilan maktublar almashish (MA).
2023-yil 31-may kuni Fuqarolarning banklardagi omonatlarini kafolatlash Fondi Yaponiyaning omonatlarni sug‘urtalash korporatsiyasi (JDCIC) bilan Maktublar almashinuvini (MA) imzoladi. ATRC yillik yig'ilishi va xalqaro konferentsiya davomida Fond JKSV delegatsiyasi bilan MAni imzolash va shu orqali munosabatlarni mustahkamlash yo'llarini muhokama qilish uchun yakka tartibda uchrashdi.
MAni imzolashdan maqsad omonatlarni sug'urtalash sohasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirishdan iborat bo'lib, u quyidagilarni o'z ichiga oladi:
1) Axborot almashish, shu jumladan yillik hisobotlar va boshqa ochiq axborot
2) Texnik so'rovlarga tezkor javob
3) mutaxassislar va kadrlar almashinuvini samarali qo‘llab-quvvatlash
4) Ikki tashkilot o'rtasidagi ikki tomonlama uchrashuvlar
Fond va JKSV hamkorlikning kuchayishi ikki mamlakat iqtisodiyoti va moliyaviy tizimini mustahkamlashiga qat'iy ishonadi.

Обмен письмами (ОП) с Японской корпорацией страхования депозитов
31 мая 2023 года Фонд гарантирования вкладов граждан в банках  подписал Обмен Письмами (ОП) с Японской корпорацией страхования вкладов (ЯКСВ). Во время ежегодного собрания АТРК и международной конференции, Фонд в частном порядке встретился с делегацией ЯКСВ для подписания ОП и тем самым обсудить пути укрепления отношений.
Целью подписания ОП является продвижение международного сотрудничества в области страхования вкладов, которое включает в себя следующее:
1) Обмен информацией, включая годовые отчеты и другую общедоступную информацию
2) Оперативное реагирование на технические запросы
3) Эффективная поддержка обмена экспертами и персоналом
4) Двусторонние встречи между двумя организациями
Фонд и ЯКСВ твердо убеждены в том, что расширение сотрудничества укрепит экономику и финансовую систему обеих стран.