Yaponiya depozitlarni sug'urtalash korporatsiyasi bilan maktublar almashish (MA).
2023-yil 31-may kuni Fuqarolarning banklardagi omonatlarini kafolatlash Fondi Yaponiyaning omonatlarni sug‘urtalash korporatsiyasi (JDCIC) bilan Maktublar almashinuvini (MA) imzoladi. ATRC yillik yig'ilishi va xalqaro konferentsiya davomida Fond JKSV delegatsiyasi bilan MAni imzolash va shu orqali munosabatlarni mustahkamlash yo'llarini muhokama qilish uchun yakka tartibda uchrashdi.
MAni imzolashdan maqsad omonatlarni sug'urtalash sohasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirishdan iborat bo'lib, u quyidagilarni o'z ichiga oladi:
1) Axborot almashish, shu jumladan yillik hisobotlar va boshqa ochiq axborot
2) Texnik so'rovlarga tezkor javob
3) mutaxassislar va kadrlar almashinuvini samarali qo‘llab-quvvatlash
4) Ikki tashkilot o'rtasidagi ikki tomonlama uchrashuvlar
Fond va JKSV hamkorlikning kuchayishi ikki mamlakat iqtisodiyoti va moliyaviy tizimini mustahkamlashiga qat'iy ishonadi.

Exchange of letters (EOL) with Deposit Insurance Corporation of Japan
On May 31st, 2023 Fund of Guarantee Citizens’ Deposits in Banks (FBOKF) signed an Exchange of letters with the Deposit Insurance Corporation of Japan (DICJ). During the APRC annual meeting and international conference, FBOKF privately met delegates of DICJ to discuss the ways of strengthening the relations, which concluded with the signing of EOL.
The goal of signing the EOL is the promotion of international cooperation in the field of deposit insurance which includes the following:
1) Exchange of information, including Annual reports and other public information
2) Prompt response to technical inquiries
3) Effective support for the exchange of experts and staff
4) Bilateral meetings between the two organizations, which may take advantage of international conferences and meetings
FBOKF and DICJ both strongly believe that the enhancement of the cooperation will strengthen the economy and financial system of both countries.