JORIY HOLAT YUZASIDAN MA’LUMOT!
Bugun soat 17:30 holatiga ko‘ra, agent-bank – “Biznesni rivojlantirish banki” ATB orqali “Yangi bank” AJ omonatchilariga 116 mlrd so‘mdan ortiq kompensatsiya mablag‘lari to‘lab berildi.
Eslatib o'tamiz, Omonatlarni kafolatlash agentligi tomonidan har bir omonatchiga kompensatsiya mablag‘larini to‘liq va o‘z vaqtida to‘lab berish uchun yetarli moliyaviy resurslar agent-bankka o‘tkazib berilgan.
Agent-bankda mablag‘ yetishmovchiligi bilan bog‘liq hech qanday muammo mavjud emas. Sizlardan xavotirga tushmaslikni, mablagʻlarni oʻzingizga qulay boʻlgan vaqtda olishingiz mumkinligini maʼlum qilamiz.
Ayni paytda “BRB” mobil ilovasida foydalanuvchilar soni keskin ortishi sababli ilovani yuklab olishda ayrim texnik qiyinchiliklar kuzatilishi mumkin.
Ushbu qiyinchiliklar vaqtinchalik boʻlib, ilovaning 24/7 rejimida barqaror ishlashini taʼminlash uchun barcha zarur choralar koʻrilmoqda.

ИНФОРМАЦИЯ О ТЕКУЩЕЙ СИТУАЦИИ!
По состоянию на 17:30, через банк-агент – АКБ «Банк развития бизнеса» вкладчикам АО «Yangi bank» выплачено более 116 млрд сумов компенсационных средств.
Напоминаем, что Агентством по гарантированию вкладов в банк-агент в полном объёме перечислены все необходимые финансовые ресурсы для своевременной и полной выплаты компенсаций каждому вкладчику.
В банке-агенте отсутствуют какие-либо проблемы с нехваткой средств. Просим вас не беспокоиться – вы можете получить свои средства в удобное для вас время.
В настоящее время, в связи с резким увеличением числа пользователей, при загрузке мобильного приложения «BRB» возможны отдельные технические сложности.
Данные затруднения носят временный характер, и принимаются все необходимые меры для обеспечения стабильной работы приложения в режиме 24/7.
В случае возникновения технических проблем в мобильном приложении «BRB» просим обращаться по телефону 78-150-76-76.
За процессом предоставления вкладчикам возможности получения компенсационных средств ведётся ежедневный постоянный контроль.